close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 4 września 2017

  23 sierpnia 2017 r. konsul Andrzej Szmidtke wraz z Sergiuszem Kwitkowskim, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Narodowo-Kulturalnego, oraz Tetianą Muntian, p.o. zastępcy mera m. Biełgorod-Dniestrowski, uroczyście otworzyli XI Międzynarodowy Festiwal Kultury Polskiej „Polonez Akermański” w Białogrodzie nad Dniestrem.

  Dzięki wysiłkowi organizatorów, w szczególności wiceprezesowi Stowarzyszenia Waleremu Curkanowi, festiwal  staje się miejscem spotkań kultur oraz pozwala zjednoczyć w jednym miejscu Polaków i przyjaciół Polski. Wyjątkowa atmosfera festiwalu „Poloneza Akermańskiego” sprawia, że uczestnicy mogą poczuć się jak jedna wielka rodzina. Rodzina, w której szanuje się i pamięta o polskiej tradycji i kulturze.

   

  W tym roku na festiwalowej scenie pojawiły się zespoły taneczne oraz muzyczne z Mołdowy, Ukrainy oraz Polski (zespół tańca ludowego „Bandanki” z Ustrzyk Dolnych). Feeria kolorowych strojów narodowych w połączeniu ze wspaniałymi wykonaniem folklorystycznych oraz współczesnych piosenek przyciągnęły wielu widzów. Publiczność bawiła się i tańczyła do późnych godzin wieczornych. Organizatorzy pomyśleli nie tylko o strawie dla ducha, ale i dla ciała – wszyscy mogli spróbować znakomitego polskiego bigosu.

   

  Dla najlepszych zespołów festiwalu organizatorzy przygotowali wyróżnienia i dyplomy.

  Koncert
  Koncert (3)
  Koncert (4)
  Koncert (5)
  Otwarcie (4)
  Parada (2)
  Parada (4)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: